Średnie ceny OC w Białymstoku – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Białymstoku

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC w Białymstoku może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Białymstoku o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Białymstoku – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Białymstoku? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Białymstoku.

  • Audi – 431 zł
  • BMW – 500 zł
  • Fiat – 434 zł
  • Ford – 441 zł
  • Opel – 396 zł
  • Renault – 454 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 398 zł
  • Volkswagen – 392 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz auta ma możliwość kupić polisę OC w Białymstoku jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Białymstoku za cenę nawet kilkukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Białymstoku pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil skalkuluje on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Ważne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 4 Średnia: 4.3]