Średnie ceny OC w Poznaniu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Poznaniu

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Poznaniu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Poznaniu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Poznaniu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Ile kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Poznaniu? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów aut w Poznaniu.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 431 zł
  • Ford – 516 zł
  • Opel – 446 zł
  • Renault – 474 zł
  • Skoda – 460 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 426 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Właściciel samochodu ma możliwość wyszukać polisę OC w Poznaniu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaoferować polisę OC w Poznaniu za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Poznaniu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut obliczy on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 3 Średnia: 5]