Średnie ceny OC w Pabianicach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Pabianicach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Ubezpieczyciele mogą jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Pabianicach może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Pabianicach o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Pabianicach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Pabianicach? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Pabianicach.

  • Audi – 490 zł
  • BMW – 513 zł
  • Fiat – 432 zł
  • Ford – 498 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 456 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 437 zł
  • Volkswagen – 462 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Posiadacz auta ma szansę znaleźć polisę OC w Pabianicach jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować polisę OC w Pabianicach za cenę nawet dwa razy wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej polisy OC w Pabianicach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut obliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów kierowcy. Istotne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]