Średnie ceny OC w Bełchatowie – za ile możesz kupić?

Bełchatów herb

Ubezpieczenie OC w Bełchatowie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest taki sam. Ubezpieczyciele mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Bełchatowie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Bełchatowie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Bełchatowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka pojazdu. Ile kosztuje więc ubezpieczenie OC w Bełchatowie? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Bełchatowie.

  • Audi – 530 zł
  • BMW – 485 zł
  • Fiat – 435 zł
  • Ford – 448 zł
  • Opel – 405 zł
  • Renault – 438 zł
  • Skoda – 460 zł
  • Toyota – 439 zł
  • Volkswagen – 439 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca pojazdu ma szansę znaleźć polisę OC w Bełchatowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami innych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Bełchatowie za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Bełchatowie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut wyliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]