Średnie ceny OC w Wałbrzychu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Wałbrzychu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Wałbrzychu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Wałbrzychu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Wałbrzychu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka auta. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Wałbrzychu? Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Wałbrzychu.

  • Audi – 559 zł
  • BMW – 431 zł
  • Fiat – 424 zł
  • Ford – 477 zł
  • Opel – 482 zł
  • Renault – 357 zł
  • Skoda – 449 zł
  • Toyota – 478 zł
  • Volkswagen – 528 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca auta może znaleźć polisę OC w Wałbrzychu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Wałbrzychu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Wałbrzychu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut skalkuluje on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]