Średnie ceny OC w Bytomiu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Bytomiu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Towarzystwa mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi województwami mogą być spore. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Bytomiu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę OC w Bytomiu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Bytomiu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka auta. Ile może kosztować więc polisa OC w Bytomiu? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Bytomiu.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 479 zł
  • Fiat – 438 zł
  • Ford – 450 zł
  • Opel – 432 zł
  • Renault – 459 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 456 zł
  • Volkswagen – 392 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Posiadacz auta ma szansę kupić polisę OC w Bytomiu znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może przedstawić polisę OC w Bytomiu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej polisy OC w Bytomiu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil wyliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]