Średnie ceny OC w Kętach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Kętach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC w Kętach może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Kętach o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Kętach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Kętach? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Kętach.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 387 zł
  • Fiat – 350 zł
  • Ford – 415 zł
  • Opel – 443 zł
  • Renault – 479 zł
  • Skoda – 449 zł
  • Toyota – 525 zł
  • Volkswagen – 441 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca auta ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Kętach znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami innych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować ubezpieczenie OC w Kętach za cenę nawet dwa razy większą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Kętach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil obliczy on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]