Średnie ceny OC w Kaliszu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Kaliszu

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Ubezpieczyciele mogą jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Kaliszu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę OC w Kaliszu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Kaliszu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Jak dużo może kosztować zatem polisa OC w Kaliszu? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Kaliszu.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 379 zł
  • Ford – 432 zł
  • Opel – 442 zł
  • Renault – 408 zł
  • Skoda – 430 zł
  • Toyota – 469 zł
  • Volkswagen – 425 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca auta ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Kaliszu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami innych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Kaliszu za cenę nawet dwa razy wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej propozycji OC w Kaliszu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil obliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]