Średnie ceny OC w Zabrzu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Zabrzu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Zabrzu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę OC w Zabrzu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Zabrzu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Ile może kosztować więc polisa OC w Zabrzu? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Zabrzu.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 375 zł
  • Ford – 450 zł
  • Opel – 415 zł
  • Renault – 415 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 439 zł
  • Volkswagen – 439 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Kierowca pojazdu może kupić polisę OC w Zabrzu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Zabrzu za cenę nawet dwa razy wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej polisy OC w Zabrzu pomoże Ci nasz darmowy kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil obliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]