Średnie ceny OC w Koninie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Koninie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mogą jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC w Koninie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Koninie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Koninie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Ile kosztuje więc polisa OC w Koninie? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Koninie.

  • Audi – 456 zł
  • BMW – 478 zł
  • Fiat – 404 zł
  • Ford – 474 zł
  • Opel – 413 zł
  • Renault – 450 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 474 zł
  • Volkswagen – 460 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Kierowca auta ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Koninie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami pozostałych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Koninie za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej propozycji OC w Koninie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut wyliczy on cenę w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]