Średnie ceny OC w Pszczynie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Pszczynie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być spore. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Pszczynie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę OC w Pszczynie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Pszczynie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka pojazdu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Pszczynie? Prześledziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Pszczynie.

  • Audi – 559 zł
  • BMW – 586 zł
  • Fiat – 390 zł
  • Ford – 445 zł
  • Opel – 426 zł
  • Renault – 472 zł
  • Skoda – 456 zł
  • Toyota – 436 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Kierowca samochodu ma możliwość wyszukać polisę OC w Pszczynie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Pszczynie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Pszczynie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]