Średnie ceny OC w Częstochowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Częstochowie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Są oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Częstochowie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Częstochowie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Częstochowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Częstochowie? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Częstochowie.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 471 zł
  • Fiat – 361 zł
  • Ford – 431 zł
  • Opel – 442 zł
  • Renault – 365 zł
  • Skoda – 421 zł
  • Toyota – 390 zł
  • Volkswagen – 365 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Posiadacz auta ma możliwość znaleźć polisę OC w Częstochowie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Częstochowie za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Częstochowie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut obliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]