Średnie ceny OC w Gnieźnie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Gnieźnie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mają prawo jednak określać ceny OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Gnieźnie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Gnieźnie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Gnieźnie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Gnieźnie? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Gnieźnie.

  • Audi – 444 zł
  • BMW – 525 zł
  • Fiat – 410 zł
  • Ford – 351 zł
  • Opel – 421 zł
  • Renault – 423 zł
  • Skoda – 445 zł
  • Toyota – 423 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Kierowca pojazdu ma szansę znaleźć polisę OC w Gnieźnie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez zestawienia jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Gnieźnie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Gnieźnie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]