Średnie ceny OC w Lublinie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Lublinie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Lublinie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Lublinie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Lublinie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Jak dużo może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Lublinie? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Lublinie.

  • Audi – 483 zł
  • BMW – 402 zł
  • Fiat – 387 zł
  • Ford – 480 zł
  • Opel – 421 zł
  • Renault – 407 zł
  • Skoda – 408 zł
  • Toyota – 394 zł
  • Volkswagen – 421 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Posiadacz pojazdu ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Lublinie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami innych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Lublinie za cenę nawet dwa razy większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej polisy OC w Lublinie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil obliczy on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 2 Średnia: 5]