Średnie ceny OC w Inowrocławiu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Inowrocławiu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Inowrocławiu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę OC w Inowrocławiu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Inowrocławiu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka pojazdu. Ile kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Inowrocławiu? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Inowrocławiu.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 547 zł
  • Fiat – 474 zł
  • Ford – 441 zł
  • Opel – 474 zł
  • Renault – 460 zł
  • Skoda – 482 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 442 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Kierowca samochodu ma szansę kupić polisę OC w Inowrocławiu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych firm. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Inowrocławiu za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej oferty OC w Inowrocławiu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil wyliczy on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]