Średnie ceny OC w Tychach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Tychach

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Tychach może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Tychach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Tychach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Jak dużo może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Tychach? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Tychach.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 436 zł
  • Fiat – 383 zł
  • Ford – 474 zł
  • Opel – 434 zł
  • Renault – 380 zł
  • Skoda – 401 zł
  • Toyota – 468 zł
  • Volkswagen – 412 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Właściciel samochodu ma szansę wyszukać polisę OC w Tychach jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami konkurencyjnych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaoferować ubezpieczenie OC w Tychach za cenę nawet kilkukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Tychach pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut wyliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]