Średnie ceny OC w Elblągu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Elblągu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Elblągu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Elblągu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Elblągu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc ubezpieczenie OC w Elblągu? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Elblągu.

  • Audi – 449 zł
  • BMW – 398 zł
  • Fiat – 449 zł
  • Ford – 460 zł
  • Opel – 478 zł
  • Renault – 353 zł
  • Skoda – 474 zł
  • Toyota – 421 zł
  • Volkswagen – 392 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Właściciel samochodu ma szansę znaleźć polisę OC w Elblągu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Elblągu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Elblągu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut wyliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 2]