Średnie ceny OC w Mikołowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Mikołowie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Mikołowie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Mikołowie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Mikołowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka samochodu. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Mikołowie? Prześledziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Mikołowie.

  • Audi – 412 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 383 zł
  • Ford – 470 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 389 zł
  • Skoda – 423 zł
  • Toyota – 421 zł
  • Volkswagen – 430 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Posiadacz pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Mikołowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaproponować polisę OC w Mikołowie za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej propozycji OC w Mikołowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę chwil wyliczy on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów posiadacza auta. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]