Średnie ceny OC w Bydgoszczy – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Bydgoszczy

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Bydgoszczy może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Bydgoszczy o ponad 100 zł.

Tanie OC w Bydgoszczy – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka samochodu. Jak dużo może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Bydgoszczy? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Bydgoszczy.

  • Audi – 460 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 431 zł
  • Ford – 485 zł
  • Opel – 474 zł
  • Renault – 438 zł
  • Skoda – 492 zł
  • Toyota – 474 zł
  • Volkswagen – 460 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Właściciel auta ma możliwość wyszukać ubezpieczenie OC w Bydgoszczy jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Bydgoszczy za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Bydgoszczy pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb kierowcy. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]