Średnie ceny OC w Koszalinie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Koszalinie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Koszalinie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Koszalinie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Koszalinie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka pojazdu. Jak dużo może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Koszalinie? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Koszalinie.

  • Audi – 460 zł
  • BMW – 519 zł
  • Fiat – 449 zł
  • Ford – 493 zł
  • Opel – 509 zł
  • Renault – 449 zł
  • Skoda – 478 zł
  • Toyota – 479 zł
  • Volkswagen – 435 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Właściciel samochodu może wyszukać polisę OC w Koszalinie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jedna firma może zaproponować polisę OC w Koszalinie za cenę nawet dwukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej oferty OC w Koszalinie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil obliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Ważne, by w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]