Średnie ceny OC w Żorach – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Żorach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Żorach może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Żorach o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Żorach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Jak dużo kosztuje więc ubezpieczenie OC w Żorach? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Żorach.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 544 zł
  • Fiat – 393 zł
  • Ford – 429 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 369 zł
  • Skoda – 412 zł
  • Toyota – 392 zł
  • Volkswagen – 429 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel auta może znaleźć polisę OC w Żorach jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami konkurencyjnych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Żorach za cenę nawet dwa razy wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej oferty OC w Żorach pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut skalkuluje on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań kierowcy. Ważne, aby w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 3 Średnia: 5]