Średnie ceny OC w Bielsku-Białej – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Bielsku-Białej

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Są oczywiście standardowe elementy, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Bielsku-Białej może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Bielsku-Białej o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Bielsku-Białej – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Jak dużo kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Bielsku-Białej? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów aut w Bielsku-Białej.

  • Audi – 458 zł
  • BMW – 407 zł
  • Fiat – 388 zł
  • Ford – 412 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 365 zł
  • Skoda – 438 zł
  • Toyota – 387 zł
  • Volkswagen – 412 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca pojazdu ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Bielsku-Białej znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić polisę OC w Bielsku-Białej za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Bielsku-Białej pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut obliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]