Średnie ceny OC w Raciborzu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Raciborzu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Towarzystwa mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet polisa OC w Raciborzu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Raciborzu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Raciborzu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Raciborzu? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Raciborzu.

  • Audi – 449 zł
  • BMW – 506 zł
  • Fiat – 384 zł
  • Ford – 421 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 349 zł
  • Skoda – 427 zł
  • Toyota – 413 zł
  • Volkswagen – 411 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Posiadacz pojazdu ma szansę kupić ubezpieczenie OC w Raciborzu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami innych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Raciborzu za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej polisy OC w Raciborzu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil wyliczy on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb kierowcy. Ważne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]