Średnie ceny OC w Jeleniej Górze – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Jeleniej Górze

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Towarzystwa mają prawo jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe składniki, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Jeleniej Górze może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Jeleniej Górze o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Jeleniej Górze – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Ile może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Jeleniej Górze? Przyjrzeliśmy się, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Jeleniej Górze.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 426 zł
  • Fiat – 435 zł
  • Ford – 488 zł
  • Opel – 489 zł
  • Renault – 378 zł
  • Skoda – 441 zł
  • Toyota – 400 zł
  • Volkswagen – 426 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Właściciel pojazdu może wyszukać polisę OC w Jeleniej Górze jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Jeleniej Górze za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej polisy OC w Jeleniej Górze pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil wyliczy on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]