Średnie ceny OC w Orzeszu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Orzeszu

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte składniki, wpływające na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Orzeszu może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Orzeszu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Orzeszu – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Ile może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Orzeszu? Prześledziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Orzeszu.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 545 zł
  • Fiat – 385 zł
  • Ford – 482 zł
  • Opel – 469 zł
  • Renault – 462 zł
  • Skoda – 472 zł
  • Toyota – 450 zł
  • Volkswagen – 441 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Kierowca pojazdu ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Orzeszu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami pozostałych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Orzeszu za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Orzeszu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb kierowcy. Ważne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]