Średnie ceny OC w Katowicach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Katowicach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Katowicach może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Katowicach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Katowicach – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka pojazdu. Ile kosztuje więc ubezpieczenie OC w Katowicach? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla poszczególnych marek samochodów aut w Katowicach.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 426 zł
  • Fiat – 361 zł
  • Ford – 432 zł
  • Opel – 379 zł
  • Renault – 405 zł
  • Skoda – 452 zł
  • Toyota – 450 zł
  • Volkswagen – 437 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz samochodu ma szansę kupić polisę OC w Katowicach jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Katowicach za cenę nawet dwukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Katowicach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]