Średnie ceny OC w Dębicy – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Dębicy

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ubezpieczenia OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Dębicy może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Dębicy o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Dębicy – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Ile może kosztować zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Dębicy? Prześledziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Dębicy.

  • Audi – 463 zł
  • BMW – 513 zł
  • Fiat – 321 zł
  • Ford – 440 zł
  • Opel – 371 zł
  • Renault – 327 zł
  • Skoda – 373 zł
  • Toyota – 426 zł
  • Volkswagen – 416 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Posiadacz auta może kupić ubezpieczenie OC w Dębicy jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Dębicy za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej oferty OC w Dębicy pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut obliczy on wysokość składki w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do wymogów kierowcy. Istotne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut dostaniesz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]