Średnie ceny OC w Redzie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Redzie

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Ubezpieczyciele mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miastami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Redzie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Redzie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Redzie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka auta. Jak dużo może kosztować zatem polisa OC w Redzie? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Redzie.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 529 zł
  • Fiat – 463 zł
  • Ford – 468 zł
  • Opel – 489 zł
  • Renault – 483 zł
  • Skoda – 462 zł
  • Toyota – 449 zł
  • Volkswagen – 452 zł

Oczywiście to tylko przykładowe ceny. Posiadacz samochodu ma możliwość wyszukać polisę OC w Redzie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych firm. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Redzie za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej polisy OC w Redzie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut skalkuluje on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań kierowcy. Ważne, by w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]