Średnie ceny OC w Krośnie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Krośnie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mają prawo jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Krośnie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę OC w Krośnie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Krośnie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Ile może kosztować zatem polisa OC w Krośnie? Sprawdziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Krośnie.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 409 zł
  • Fiat – 344 zł
  • Ford – 423 zł
  • Opel – 421 zł
  • Renault – 371 zł
  • Skoda – 418 zł
  • Toyota – 444 zł
  • Volkswagen – 398 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Właściciel pojazdu ma szansę znaleźć ubezpieczenie OC w Krośnie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych towarzystw. Jedna firma może zaoferować ubezpieczenie OC w Krośnie za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż firma konkurencyjna. W zakupie najtańszej oferty OC w Krośnie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut skalkuluje on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań kierowcy. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć odpowiedni zakres ochrony w dobrej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut dostaniesz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]