Średnie ceny OC w Słupsku – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Słupsku

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Są oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Słupsku może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Słupsku o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Słupsku – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka auta. Jak dużo może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Słupsku? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Słupsku.

  • Audi – 539 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 484 zł
  • Ford – 461 zł
  • Opel – 500 zł
  • Renault – 500 zł
  • Skoda – 496 zł
  • Toyota – 421 zł
  • Volkswagen – 404 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Posiadacz samochodu może wyszukać polisę OC w Słupsku jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Słupsku za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej polisy OC w Słupsku pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut obliczy on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]