Średnie ceny OC w Oświęcimiu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Oświęcimiu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Co więcej, nawet polisa OC w Oświęcimiu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Oświęcimiu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Oświęcimiu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka auta. Ile kosztuje zatem ubezpieczenie OC w Oświęcimiu? Sprawdziliśmy, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Oświęcimiu.

  • Audi – 500 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 379 zł
  • Ford – 436 zł
  • Opel – 413 zł
  • Renault – 450 zł
  • Skoda – 415 zł
  • Toyota – 468 zł
  • Volkswagen – 418 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Właściciel samochodu może wyszukać ubezpieczenie OC w Oświęcimiu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może zaoferować polisę OC w Oświęcimiu za cenę nawet dwukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej propozycji OC w Oświęcimiu pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil skalkuluje on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście właściwa jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]