Średnie ceny OC w Jastrzębiu-Zdroju – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Jastrzębiu-Zdroju

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na cenę OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Dodatkowo, nawet polisa OC w Jastrzębiu-Zdroju może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie podnieść lub obniżyć cenę OC w Jastrzębiu-Zdroju o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Jastrzębiu-Zdroju – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka samochodu. Jak dużo kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Jastrzębiu-Zdroju? Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów aut w Jastrzębiu-Zdroju.

  • Audi – 495 zł
  • BMW – 504 zł
  • Fiat – 353 zł
  • Ford – 431 zł
  • Opel – 428 zł
  • Renault – 341 zł
  • Skoda – 428 zł
  • Toyota – 402 zł
  • Volkswagen – 444 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe ceny. Posiadacz auta może kupić polisę OC w Jastrzębiu-Zdroju znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami innych firm. Jedna firma może zaoferować ubezpieczenie OC w Jastrzębiu-Zdroju za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej propozycji OC w Jastrzębiu-Zdroju pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut obliczy on cenę w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]