Średnie ceny OC w Wejherowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Wejherowie

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Ubezpieczyciele mają prawo jednak określać ceny OC samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe elementy, wpływające na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela samochodu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Wejherowie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta jest w stanie zmienić cenę polisy OC w Wejherowie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Wejherowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka pojazdu. Ile może kosztować więc ubezpieczenie OC w Wejherowie? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Wejherowie.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 484 zł
  • Fiat – 474 zł
  • Ford – 477 zł
  • Opel – 511 zł
  • Renault – 455 zł
  • Skoda – 504 zł
  • Toyota – 444 zł
  • Volkswagen – 484 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe propozycje. Właściciel samochodu ma szansę wyszukać polisę OC w Wejherowie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Wejherowie za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W wyborze najtańszej propozycji OC w Wejherowie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut wyliczy on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów właściciela pojazdu. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]