Średnie ceny OC w Piekarach Śląskich – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Piekarach Śląskich

Obowiązek zakupu polisy OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustalać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być spore. Ponadto, nawet polisa OC w Piekarach Śląskich może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę OC w Piekarach Śląskich o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Piekarach Śląskich – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka pojazdu. Ile kosztuje więc polisa OC w Piekarach Śląskich? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Piekarach Śląskich.

  • Audi – 508 zł
  • BMW – 532 zł
  • Fiat – 409 zł
  • Ford – 460 zł
  • Opel – 407 zł
  • Renault – 476 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 408 zł
  • Volkswagen – 474 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Kierowca pojazdu ma możliwość kupić ubezpieczenie OC w Piekarach Śląskich znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami pozostałych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Piekarach Śląskich za cenę nawet kilkukrotnie większą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Piekarach Śląskich pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę chwil wyliczy on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niska cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najlepszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]