Średnie ceny OC w Rybniku – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Rybniku

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Towarzystwa mogą jednak ustalać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na składkę polisy OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być spore. Dodatkowo, nawet polisa OC w Rybniku może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Rybniku o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Rybniku – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej ma marka pojazdu. Jak dużo może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Rybniku? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Rybniku.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 327 zł
  • Ford – 437 zł
  • Opel – 408 zł
  • Renault – 357 zł
  • Skoda – 417 zł
  • Toyota – 442 zł
  • Volkswagen – 428 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Rybniku znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedna firma może zaproponować ubezpieczenie OC w Rybniku za cenę nawet dwa razy większą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Rybniku pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka minut wyliczy on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do wymogów posiadacza auta. Ważne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]