Średnie ceny OC w Kutnie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Kutnie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony we wszystkich towarzystwach jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na cenę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być znaczące. Ponadto, nawet polisa OC w Kutnie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może zmienić cenę polisy OC w Kutnie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Kutnie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka auta. Jak dużo kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Kutnie? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów aut w Kutnie.

  • Audi – 481 zł
  • BMW – 529 zł
  • Fiat – 334 zł
  • Ford – 383 zł
  • Opel – 440 zł
  • Renault – 337 zł
  • Skoda – 401 zł
  • Toyota – 434 zł
  • Volkswagen – 438 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Posiadacz samochodu ma możliwość kupić polisę OC w Kutnie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaproponować ubezpieczenie OC w Kutnie za cenę nawet dwa razy wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej propozycji OC w Kutnie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę chwil wyliczy on cenę w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być dopasowywany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]