Średnie ceny OC w Jaworznie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Jaworznie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres ubezpieczenia OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Towarzystwa mogą jednak określać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy i pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na składkę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet polisa OC w Jaworznie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Jaworznie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Jaworznie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa ma marka auta. Jak dużo kosztuje zatem polisa OC w Jaworznie? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Jaworznie.

  • Audi – 479 zł
  • BMW – 501 zł
  • Fiat – 377 zł
  • Ford – 463 zł
  • Opel – 379 zł
  • Renault – 412 zł
  • Skoda – 410 zł
  • Toyota – 387 zł
  • Volkswagen – 397 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Kierowca samochodu ma możliwość wyszukać ubezpieczenie OC w Jaworznie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami pozostałych firm. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić ubezpieczenie OC w Jaworznie za cenę nawet dwa razy wyższą niż firma konkurencyjna. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Jaworznie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w parę minut skalkuluje on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut dostaniesz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]