Średnie ceny OC w Siedlcach – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Siedlcach

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe składniki, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela pojazdu. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet polisa OC w Siedlcach może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu jest w stanie zmienić cenę OC w Siedlcach o ponad 100 zł.

Tanie OC w Siedlcach – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka pojazdu. Ile może kosztować więc obowiązkowe ubezpieczenie w Siedlcach? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Siedlcach.

  • Audi – 500 zł
  • BMW – 512 zł
  • Fiat – 427 zł
  • Ford – 474 zł
  • Opel – 436 zł
  • Renault – 493 zł
  • Skoda – 460 zł
  • Toyota – 462 zł
  • Volkswagen – 460 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu ma możliwość znaleźć polisę OC w Siedlcach jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez porównania jej z propozycjami konkurencyjnych firm. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Siedlcach za cenę nawet dwukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej propozycji OC w Siedlcach pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut obliczy on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań właściciela pojazdu. Ważne, aby w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]