Średnie ceny OC w Sosnowcu – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Sosnowcu

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Ubezpieczyciele mają prawo jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu i pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Różnice cen między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Sosnowcu może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może zmienić cenę ubezpieczenia OC w Sosnowcu o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Sosnowcu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Sosnowcu? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów aut w Sosnowcu.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 491 zł
  • Fiat – 411 zł
  • Ford – 449 zł
  • Opel – 469 zł
  • Renault – 390 zł
  • Skoda – 421 zł
  • Toyota – 419 zł
  • Volkswagen – 407 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Właściciel auta ma szansę znaleźć polisę OC w Sosnowcu jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez porównania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może przedstawić polisę OC w Sosnowcu za cenę nawet dwukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej propozycji OC w Sosnowcu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut skalkuluje on cenę w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do oczekiwań posiadacza auta. Istotne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać odpowiedni zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 5]