Średnie ceny OC w Lublińcu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Lublińcu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mają prawo jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Różnice cen między poszczególnymi województwami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Lublińcu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu jest w stanie zmienić cenę ubezpieczenia OC w Lublińcu o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Lublińcu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Jak dużo kosztuje więc polisa OC w Lublińcu? Przyjrzeliśmy się, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Lublińcu.

  • Audi – 472 zł
  • BMW – 529 zł
  • Fiat – 450 zł
  • Ford – 396 zł
  • Opel – 379 zł
  • Renault – 362 zł
  • Skoda – 408 zł
  • Toyota – 415 zł
  • Volkswagen – 384 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe propozycje. Kierowca samochodu ma szansę wyszukać polisę OC w Lublińcu jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez skonfrontowania jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedna firma może przedstawić polisę OC w Lublińcu za cenę nawet dwukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W zakupie najtańszej oferty OC w Lublińcu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka chwil skalkuluje on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów posiadacza auta. Istotne, aby w odróżnieniu od ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco nie powinna być najważniejsza. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wykluczać. Aby wybrać najlepszy zakres ochrony w korzystnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]