Średnie ceny OC w Wodzisławiu Śląskim – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Wodzisławiu Śląskim

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Towarzystwa mogą jednak ustanawiać ceny polisy OC samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte elementy, wpływające na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza samochodu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Wodzisławiu Śląskim może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może zmienić cenę polisy OC w Wodzisławiu Śląskim o ponad 100 zł.

Tanie OC w Wodzisławiu Śląskim – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla towarzystwa może mieć marka pojazdu. Ile może kosztować zatem ubezpieczenie OC w Wodzisławiu Śląskim? Przyjrzeliśmy się, jakie są ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Wodzisławiu Śląskim.

  • Audi – 474 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 355 zł
  • Ford – 447 zł
  • Opel – 441 zł
  • Renault – 430 zł
  • Skoda – 432 zł
  • Toyota – 376 zł
  • Volkswagen – 419 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Właściciel samochodu ma możliwość znaleźć polisę OC w Wodzisławiu Śląskim znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami innych towarzystw. Jedna firma może przedstawić polisę OC w Wodzisławiu Śląskim za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Wodzisławiu Śląskim pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut skalkuluje on wysokość składki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Ważne, aby w przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby wybrać najkorzystniejszy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]