Średnie ceny OC w Olsztynie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Olsztynie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Ubezpieczyciele mogą jednak określać ceny polisy OC samodzielnie. Wysokość składki obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu, a także pojazdu. Istnieją oczywiście ogólnie przyjęte czynniki, mające wpływ na cenę polisy OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi regionami mogą być spore. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Olsztynie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Olsztynie o więcej niż 100 zł.

Tanie OC w Olsztynie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela może mieć marka auta. Jak dużo może kosztować więc polisa OC w Olsztynie? Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla kilku marek samochodów pojazdów w Olsztynie.

  • Audi – 509 zł
  • BMW – 468 zł
  • Fiat – 450 zł
  • Ford – 480 zł
  • Opel – 484 zł
  • Renault – 372 zł
  • Skoda – 518 zł
  • Toyota – 455 zł
  • Volkswagen – 458 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe ceny. Kierowca pojazdu może znaleźć ubezpieczenie OC w Olsztynie jeszcze taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami innych towarzystw. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Olsztynie za cenę nawet dwa razy większą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej oferty OC w Olsztynie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil obliczy on wysokość składki w wielu firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być dopasowywany do wymogów właściciela pojazdu. Ważne, by w odróżnieniu od polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Wysokość składki polisy Autocasco powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby znaleźć optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz wykaz zarówno cen, jak i przysługujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]