Średnie ceny OC w Knurowie – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Knurowie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta i pojazdu. Obowiązują oczywiście standardowe elementy, wpływające na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być znaczące. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Knurowie może mieć znacząco zróżnicowane ceny. Sama marka auta może zmienić cenę polisy OC w Knurowie o ponad 100 zł.

Tanie OC w Knurowie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla towarzystwa może mieć marka auta. Jak dużo może kosztować więc ubezpieczenie OC w Knurowie? Prześledziliśmy, jakie są ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów pojazdów w Knurowie.

  • Audi – 407 zł
  • BMW – 525 zł
  • Fiat – 420 zł
  • Ford – 451 zł
  • Opel – 449 zł
  • Renault – 445 zł
  • Skoda – 445 zł
  • Toyota – 414 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Posiadacz pojazdu ma szansę znaleźć polisę OC w Knurowie jeszcze taniej. Warto nie kupować polisy od pierwszego ubezpieczyciela, bez zestawienia jej z ofertami konkurencyjnych firm. Jedno towarzystwo może przedstawić ubezpieczenie OC w Knurowie za cenę nawet dwa razy większą niż inny ubezpieczyciel. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Knurowie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut skalkuluje on wysokość składki w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dobrowolne, a jego zakres może być zmieniany do oczekiwań kierowcy. Istotne, aby w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby wybrać właściwy zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz wykaz zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]