Średnie ceny OC w Tczewie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Tczewie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC reguluje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Przez to zakres polisy OC we wszystkich towarzystwach jest jednakowy. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Składkę obliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte elementy, mające wpływ na cenę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza pojazdu. Różnice cen między poszczególnymi miastami mogą być znaczące. Ponadto, nawet ubezpieczenie OC w Tczewie może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Tczewie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Tczewie – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, spore znaczenie dla towarzystwa może mieć marka samochodu. Jak dużo kosztuje więc obowiązkowe ubezpieczenie w Tczewie? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla poszczególnych marek samochodów pojazdów w Tczewie.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 351 zł
  • Ford – 503 zł
  • Opel – 479 zł
  • Renault – 477 zł
  • Skoda – 450 zł
  • Toyota – 456 zł
  • Volkswagen – 396 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Posiadacz pojazdu ma szansę kupić polisę OC w Tczewie znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami innych towarzystw. Jedno towarzystwo może zaproponować polisę OC w Tczewie za cenę nawet dwukrotnie większą niż pozostałe towarzystwa. W wyborze najtańszej polisy OC w Tczewie pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Jedynie w kilka chwil wyliczy on cenę w kilku firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest nieobowiązkowe, a jego zakres może być zmieniany do potrzeb właściciela pojazdu. Istotne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena polisy Autocasco nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście odpowiednia jakość i niewygórowana cena ubezpieczenia nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć najkorzystniejszy zakres ochrony w dobrej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w kilka minut zobaczysz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]