Średnie ceny OC w Nowym Sączu – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Nowym Sączu

Obowiązek zakupu polisy OC reguluje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustanawiać ceny OC samodzielnie. Składkę kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe kierowcy oraz pojazdu. Są oczywiście standardowe składniki, mające wpływ na składkę OC, a jednym z nich jest miejscowość właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Dodatkowo, nawet ubezpieczenie OC w Nowym Sączu może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka samochodu może podnieść lub obniżyć cenę polisy OC w Nowym Sączu o ponad 100 zł.

Tanie OC w Nowym Sączu – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, spore znaczenie dla firmy ubezpieczeniowej może mieć marka samochodu. Ile może kosztować więc ubezpieczenie OC w Nowym Sączu? Prześledziliśmy, jak się przedstawiają ceny ubezpieczenia OC dla różnych marek samochodów pojazdów w Nowym Sączu.

  • Audi – 468 zł
  • BMW – 509 zł
  • Fiat – 377 zł
  • Ford – 471 zł
  • Opel – 413 zł
  • Renault – 445 zł
  • Skoda – 347 zł
  • Toyota – 420 zł
  • Volkswagen – 408 zł

Oczywiście to tylko przykładowe oferty. Posiadacz samochodu ma szansę kupić polisę OC w Nowym Sączu znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od pierwszego towarzystwa, bez porównania jej z ofertami pozostałych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować ubezpieczenie OC w Nowym Sączu za cenę nawet kilkukrotnie większą niż inny ubezpieczyciel. W wyborze najtańszej polisy OC w Nowym Sączu pomoże porównywarka ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil skalkuluje on wysokość składki w różnych firmach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dobrowolne, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań kierowcy. Istotne, by w odróżnieniu od ochrony OC, kierować się w tym przypadku zakresem polisy. Cena ubezpieczenia AC nie powinna być najważniejsza. Oczywiście dobra jakość i rozsądna cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut otrzymasz listę zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 1 Średnia: 3]