Średnie ceny OC w Łomży – za ile możesz kupić?

Polisa OC w Łomży

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w Polsce ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Ze względu na to zakres ochrony w każdym towarzystwie jest identyczny. Towarzystwa mogą jednak określać ceny OC samodzielnie. Wysokość składki kalkulują w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe właściciela samochodu oraz pojazdu. Istnieją oczywiście standardowe czynniki, wpływające na cenę ubezpieczenia OC, a jednym z nich jest miejsce zamieszkania właściciela auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi regionami mogą być spore. Co więcej, nawet ubezpieczenie OC w Łomży może mieć mocno zróżnicowane ceny. Sama marka auta może podnieść lub obniżyć cenę OC w Łomży o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Łomży – za ile można znaleźć?

Poza miejscem zamieszkania, ogromne znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Ile może kosztować zatem polisa OC w Łomży? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny obowiązkowej polisy dla różnych marek samochodów aut w Łomży.

  • Audi – 500 zł
  • BMW – 532 zł
  • Fiat – 392 zł
  • Ford – 494 zł
  • Opel – 450 zł
  • Renault – 440 zł
  • Skoda – 433 zł
  • Toyota – 454 zł
  • Volkswagen – 450 zł

Oczywiście to wyłącznie przykładowe oferty. Właściciel pojazdu może kupić ubezpieczenie OC w Łomży znacznie taniej. Warto nie decydować się na ofertę od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z propozycjami konkurencyjnych towarzystw. Jedna firma może przedstawić ubezpieczenie OC w Łomży za cenę nawet kilkukrotnie wyższą niż inny ubezpieczyciel. W zakupie najtańszej propozycji OC w Łomży pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w parę minut wyliczy on wysokość składki w kilku towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie Autocasco jest dodatkowe, a jego zakres może być zmieniany do wymogów kierowcy. Ważne, by w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Cena ubezpieczenia AC nie powinna decydować o wyborze oferty. Oczywiście dobra jakość i niska cena polisy nie muszą się wyłączać. Aby znaleźć właściwy zakres ochrony w korzystnej cenie, również warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka minut zobaczysz zestawienie zarówno cen, jak i obowiązujących świadczeń.

[Głosów: 0 Średnia: 0]