biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Kalkulator OC Warta

Warta to jedna z najstarszych firm ubezpieczeniowych, której historia sięga 100 lat. Na czas II wojny światowej firma zawiesiła działalność, by ponownie wrócić na rynek ubezpieczeń w latach 60. Wtedy zaczęła sprzedawać polisy komunikacyjne (OC, AC, NNW, Assistance) , mieszkaniowe, na życie i podróżne.

Jednym z głównych filarów firmy są ubezpieczenia dla kierowców, którzy chętnie chronią swoje samochody w Warcie. Jak wiadomo, cena jest jednym z kluczowych czynników przy wyborze polisy, dlatego kierowcy sprawdzają ją w kalkulatorze.

Kalkulator OC i AC Warty dzielony jest z inną spółką należąca do Grupy Warta, czyli HDI. Kalkulator to formularz z bardzo wieloma pytaniami. Mnogość i szczegółowość zapytań mogą odstraszać niektórych kierowców do korzystania z narzędzia. My z zawodowego obowiązku przetestowaliśmy kalkulator OC Warty i niżej dzielimy się spostrzeżeniami.

Pakiet ubezpieczeń OC/AC w Warcie

Jak widać na załączonym screenie, kierowca, który skorzysta z kalkulatora OC na stronie Warty, zobaczy pakiety OC/AC Warty i HDI.

Kalkulator OC Warta

Nie widać tego na obrazku, ale po prawej stronie monitora Warta wyświetla wartość pojazdu. Zapewne kalkuluje ją na podstawie wpisanych parametrów. Jedyne dostępne OC z Warty to Warta OC Komfort. Do polisy można dowolnie dobierać inne ubezpieczenia. Nie tylko Autocasco, ale i Assistance, NNW.

Oprócz uzupełniających polis Warta oferuje dodatkowe produkty i usługi, np.: Warta Auto-Szyby, Warta Extra 2000. Ten ostatni produkt to gwarancja wypłaty dodatkowych 2 000 zł na pokrycie nieprzewidzianych wydatków powstałych po kradzieży samochodu (jednorazowy koszt – 19 zł).

Jak działa kalkulator OC i AC w Warcie?

Kalkulator jest kilkustronicowym formularzem, w którym należy odpowiedzieć na wiele pytań. Jedne z pierwszych dotyczą samochodu (marka, model, rok produkcji, nr rejestracyjny), a później trzeba wpisać informacje dotyczące kierowcy i sposobu użytkowania pojazdu.

O ile pytanie o to, jak długo kierowca ma prawo jazdy jest zrozumiałe, to inne pytania wydają się zbyt prywatne. Warta chce wiedzieć, np. kim z zawodu jest właściciel auta. Po przebrnięciu przez zapytania, zobaczymy proponowany pakiet wraz z ceną. W następnym kroku pojawi się opcja dobrania dodatkowych polis, a dalej prośba o podanie szczegółowych danych do umowy.

Jak kupić polisę OC i AC w Warcie?

Jeżeli zdecydujesz się na zakup polisy OC w Warcie, to – w ostatnim kroku korzystania z kalkulatora – pojawi się okno, w którym wybierzesz, czy zapłacisz za ubezpieczenie jednorazowo, w 2 albo 4 ratach. Warta przyjmuje płatność za OC za pomocą przelewów online. W międzyczasie na Twojego e-maila przyjdzie z Warty OWU, a po zaksięgowaniu płatności – polisa. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.