biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Kalkulator OC PZU

PZU to jedno z najbardziej znanych polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Firma oferuje polisy komunikacyjne, na życie, majątkowe, turystyczne i wiele innych. OC w PZU można zakupić stacjonarnie, na infolinii oraz przez internet. I tę właśnie formę zakupu sprawdzimy i pokażemy na co zwrócić uwagę.

Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, której zakres regulują przepisy prawa. Dlatego umowa OC w PZU obejmuje takie same zdarzenia jak w każdym innym towarzystwie. Polisy OC różnią się wyłącznie ceną – u jednego ubezpieczyciela dostaje się to samo, co w innej firmie, tylko drożej lub taniej. W przypadku umów dobrowolnych warto poznać zakres ubezpieczenia, ponieważ każda firma ma swoje zakresy i limity opisane dokładnie w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Kto może skorzystać z kalkulatora OC w PZU?

PZU udostępniło kalkulator na stronie moje.pzu.pl/pzu/sales. Jest to ścieżka zakupu ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych: samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą czekać w kolejkach w biurach stacjonarnych. Dodatkowo, kalkulator działa 24h na dobę, więc można kupić polisę nawet wieczorem, poza godzinami pracy placówek stacjonarnych.

Jak działa kalkulator OC PZU?

Kalkulator OC PZU jest prosty w obsłudze. Po kolei wskazuje, jakie dane trzeba wpisać. W kalkulatorze OC najpierw będą to dane dotyczące pojazdu:

 • rok produkcji,
 • marka,
 • model,
 • rodzaj paliwa,
 • silnik,
 • wersja.

Następnie trzeba wpisać datę początku polisy oraz datę pierwszej rejestracji, przebieg i numer rejestracyjny. Jeżeli samochód jest wykorzystywany niestandardowo np. jako taxi, trzeba to zaznaczyć. Pojawia się także pytanie czy samochód jest zarejestrowany jako ciężarowy oraz czy pojazd jest w leasingu. Kolejny etap to pytania o właściciela samochodu. Dane, jakie trzeba wprowadzić to:

 • kod pocztowy,
 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • numer telefonu.

Pojawia się także pytanie czy właściciel prowadzi działalność gospodarczą. Jeżeli tak, trzeba wpisać REGON. Dalej można wpisać także numer swojej karty rabatowej, jeżeli ktoś ją ma oraz zaznaczyć czy posiada się polisę na dom w PZU.

Ile kosztuje ubezpieczenie w kalkulatorze OC PZU?

Cena polisy jest wyliczana na podstawie danych dotyczących samochodu oraz właściciela wprowadzonych do kalkulatora. Jeżeli składka jest korzystna, kolejne kroki to zakup polisy, wybór płatności i wprowadzenie reszty danych m.in. numeru VIN. Wszystko można zrobić w jednym miejscu, a polisa będzie dostępna online. W razie problemów można zaznaczyć na każdym kroku prośbę o kontakt telefoniczny od konsultanta PZU. Wtedy w dogodnym terminie otrzymasz telefon od specjalisty.

Przykład:

Panu Filipowi kończyło się ubezpieczenie i nie miał czasu udać się osobiście do placówki, aby wykupić polisę. Godziny pracy oddziału nakładały się na godziny jego pracy. Pan Filip wieczorem w domu sprawdził możliwość zakupu polisy online. Skorzystał z kalkulatora OC PZU i od razu wykupił polisę. Nie musiał zwalniać się z pracy, a ubezpieczenie zawarł w domu.

W jaki sposób można kupić obowiązkowe ubezpieczenie OC w PZU?

PZU jako jedna z wiodących marek ubezpieczycieli ma szeroko rozwiniętą sieć sprzedaży. Polisę można kupić na kilka sposobów. Każdy może wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Zakup polisy przez internet

Coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie wśród młodych osób. Skorzystanie z opisanego wyżej kalkulatora nie powinno przysporzyć trudności. Zaletą tego rozwiązania jest dowolność czasu i miejsca zakupu polisy i zawarcia umowy oc. Plusem jest także płatność online dla osób korzystających na co dzień z takich metod płatności.

Zakup polisy przez infolinię

Z tej możliwości można skorzystać na dwa sposoby: samemu dzwoniąc pod numer 600 600 601 lub zamówić rozmowę na stronie internetowej, wpisując swój numer telefonu. Wtedy oddzwoni konsultant, który pomoże w wyborze właściwej polisy. Plusem rozwiązania są długie godziny pracy infolinii – od poniedziałku do piątku od 8.00 do 21.00, a w weekend od 9.00 do 17.00. Zaletą jest także pomoc specjalisty, który doradzi i odpowie na wszystkie pytania.

Zakup polisy u agenta lub w oddziale

Najbardziej tradycyjną metodą zakupu polisy jest wizyta u agenta. PZU ma placówki w całej Polsce. Są to agenci wyłączni, ale OC w PZU można kupić także w multiagencjach na terenie całego kraju. Można sprawdzić pod tym linkiem, jakie placówki są najbliżej miejsca zamieszkania https://www.pzu.pl/kontakt-i-pomoc/znajdz-oddzial-lub-agenta Ten sposób zawarcia polisy jest dla osób, które preferują spotkania i kontakt ze specjalistą. W oddziałach można także od razu zapłacić za polisę.

Jakie dodatkowe ubezpieczenie samochodu można kupić w kalkulatorze OC PZU?

PZU oferuje nie tylko obowiązkowe umowy OC. Ma szereg dobrowolnych ubezpieczeń, które warto poznać, aby wybrać dla siebie najlepszą opcję. Na ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego składa się poniższe dobrowolne ubezpieczenia:

PZU Auto AC

Ubezpieczenie Autocasco jest przeznaczone dla osób, które obawiają się uszkodzenia, zniszczenia samochodu lub jego kradzieży. PZU pokryje koszty naprawy samochodu po wypadku, kolizji. W zakres ubezpieczenia wchodzą także wszelkie szkody parkingowe, uszkodzenia z własnej winy, zderzenia ze zwierzęciem, a także szkody spowodowane przez żywioły np. gradobicie, uderzenie pioruna czy upadek drzewa. PZU AC działa na zasadzie All Risk, czyli jest od wszystkich ryzyk. PZU odpowiada nawet za zdarzenia nietypowe np. dron upadnie na samochód lub auto wpadnie do przerębla.

PZU AC występuje w 3 wariantach: serwisowy, partnerski oraz optymalny. Do AC można dokupić gwarancję wartości pojazdu, nieredukcyjną sumę ubezpieczenia oraz Auto Non Stop, które zapewnia samochód zastępczy na cały czas naprawy w Sieci Naprawczej PZU.

PZU oferuje także minicasco, czyli AC w okrojonej wersji. Dla osób, które z różnych powodów nie mogą wykupić pełnego AC, minicasco wydaje się być dobrym rozwiązaniem, szczególnie, że to w PZU ma w zakresie także zderzenie ze zwierzęciem i działania sił natury – wyjaśnia Katarzyna Gaweł, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w porównywarce najtaniejuagenta.pl.

PZU Pomoc w Drodze

W tym dodatkowym ubezpieczeniu PZU pokryje koszty usług assistance, które wystąpią przy awarii, kradzieży i wypadku. W sytuacjach tj. brak paliwa, rozładowanie akumulatora czy zatrzaśnięcie kluczyków PZU zapewni pomoc.  PZU Pomoc w Drodze występuje w dwóch wariantach i różnią się one zakresem ochrony i limitem holowania. Wariant Komfort jest podstawową ochroną. Przy OC działa do wypadku i kolizji, natomiast wykupione razem z AC, także przy awarii. Natomiast wariant Super holowanie można rozszerzyć na całą Polskę, a w wariancie zagranicznym holowanie będzie nawet do 1200 km.

PZU Auto NNW

PZU oferuje NNW dla kierowcy i pasażerów. Jest to świadczenie wypłacane po doznanym uszczerbku na zdrowiu podczas wypadku samochodowego. PZU Auto NNW to wypłata za trwały uszczerbek na zdrowiu, a także niezdolność do pracy i uciążliwe leczenie. W przypadku śmierci PZU wypłaci bliskim 100% sumy ubezpieczenia. Suma jest wybierana przez klienta i wynosi od 5 000 zł do 100 000 zł.

PZU Auto Asystent Zdrowotny

To dodatkowe ubezpieczenie PZU wprowadziło niedawno. Jednak jest to opcja warta przemyślenia dla wszystkich, którzy chcą zabezpieczyć swoje zdrowie po wypadku. W ramach tego ubezpieczenia PZU zorganizuje po wypadku samochodowym badania diagnostyczne, leczenie i rehabilitację w prywatnych placówkach medycznych. Wśród atutów tego rozwiązania są wizyty u lekarzy, zabiegi ambulatoryjne, zabiegi rehabilitacyjne, wizyty pielęgniarki, transport medyczny, badania diagnostyczne oraz terapia psychologiczna.

PZU Auto NNW Max

PZU Auto NNW Max jest rozszerzoną wersją NNW. NNW Max działa nie tylko na jeden samochód przy którym zostało wykupione. Wypłata odszkodowania nastąpi po wypadku komunikacyjnym niezależnie od środka transportu. Działa we wszystkich samochodach, motocyklach, a nawet w autobusach i tramwajach. Szczególnie warty uwagi produkt dla osób, które na co dzień korzystają z różnych środków transportu. PZU Auto Max ma wysokie sumy ubezpieczenia od 100 000 zł do 500 000 zł.

PZU Auto Opony

Jedno z odnowionych dobrowolnych ubezpieczeń w PZU. Przeznaczone dla osób, które są właścicielami samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5 tony, motocykli, przyczep kempingowych lub innych przyczep o ładowności do 2 ton. PZU Opony można wykupić razem z ubezpieczeniem OC lub AC. PZU ofertuje trzy warianty tego ubezpieczenia: Mini, Komfort lub Super. Już w wariancie mini ubezpieczyciel wymieni oponę na miejscu, odholuje auto do warsztatu wulkanizacyjnego i zapewni przewóz kierowcy i pasażerów do warsztatu. Natomiast w najlepszym wariancie Super można liczyć na pokrycie kosztów naprawy opony lub zakupu nowej.

PZU Auto Szyba

To dodatkowe ubezpieczenie zapewni naprawę lub wymianę szyby w samochodzie, gdy dojdzie do jej uszkodzenia np. przez uderzenie kamienia lub rozbicie. Ten produkt mogą kupić właściciele samochodów osobowych i ciężarowych do OC lub AC. W ramach tego ubezpieczenia PZU zorganizuje i pokryje koszty wymiany lub naprawy szyby w jednym z warsztatów partnerskich PZU. Towarzystwo gwarantuje wymianę na alternatywną szybę o porównywalnej jakości do szyby oryginalnej. Jeżeli przez 7 dni PZU nie będzie mogło zorganizować naprawy, możesz sam zlecić naprawę i otrzymasz zwrot poniesionych kosztów.

PZU Auto Ochrona Prawna

W ramach tej dodatkowej umowy PZU zapewnia profesjonalną pomoc prawną. Gdy pojawi się problem związany z ruchem drogowym lub posiadaniem pojazdu, towarzystwo pokryje niezbędne koszty ochrony prawnej. Umowa dotyczy zarówno kierowcy, jak i osób bliskich, którzy pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym. Sytuacje w jakich można uzyskać pomoc to np. uszkodzenie samochodu na dziurawej drodze i dochodzenie odszkodowania, oskarżenia o spowodowanie karambolu. PZU oferuje także pomoc w udostępnieniu wzoru umowy darowizny lub sprzedaży pojazdu. Można wybrać jeden z wariantów: Komfort (suma ubezpieczenia 2 000 zł) i Super (50 000 zł). W wariancie Komfort można liczyć na konsultacje prawnika, a w Super nawet na zwrot kosztów sądowych i wpłatę kaucji.

PZU Auto OC Graniczne

OC Graniczne mogą wykupić osoby, które wjeżdżają do Polski samochodem zarejestrowanym poza Unią Europejską np. w Ukrainie, Stanach Zjednoczonych. Polisa zawierana jest na minimum 30 dni. Jeżeli planujesz dłuższy pobyt w Polsce, możesz wykupić polisę z dłuższym okresem ochrony. Suma gwarancyjna jest taka sama, jak w przypadku OC – 1 000 000 euro na szkody w mieniu oraz 5 000 000 euro na szkody w przypadku śmierci lub uszkodzenia ciała. Polisę można wykupić na infolinii PZU lub w placówce u agenta. OC chroni od kosztów kolizji lub wypadku wyrządzonych osobom trzecim.

Bezpośrednia likwidacja szkody w PZU

W cenie polisy OC, PZU oferuje także Bezpośrednią Likwidację Szkody. Dzięki tej usłudze, w przypadku kolizji spowodowanej nie z Twojej winy, możesz naprawić swój samochód u swojego ubezpieczyciela, a nie jak to zwykle bywa – u ubezpieczyciela sprawcy. PZU natomiast samo będzie dochodziło zwrotu kosztów naprawy pojazdu u towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy zdarzenia. Z Bezpośredniej Likwidacji Szkody możesz skorzystać w sytuacji gdy:

 • masz OC w PZU na samochód osobowy lub ciężarowy na nadwoziu osobowego
 • twój samochód zostanie uszkodzony w kolizji z innym pojazdem z winy drugiego kierowcy;
 • kierowca i pasażerowie nie zostali ranni,
 • szkoda miała miejsce w Polsce, a jej sprawca posiada ubezpieczenie OC w w jednym z polskich towarzystw ubezpieczeniowych,
 • w kolizji brały udział tylko dwa pojazdy;
 • wyrządzone szkody nie zostały zgłoszone w innym zakładzie ubezpieczeń.

Kalkulator OC PZU – warto wiedzieć:

  1. PZU jest jednym z wiodących ubezpieczycieli w Polsce.
  2. W PZU można zakupić polisę stacjonarnie, przez internet oraz przez infolinię.
  3. W kalkulatorze OC PZU polisę mogą kupić właściciele samochodów osobowych, dostawczych oraz motocykli.
  4. Do OC w PZU można dokupić szereg ubezpieczeń dobrowolnych m.in. PZU Auto AC, PZU Pomoc w Drodze, PZU Auto NNW, PZU Auto Asystent Zdrowotny, PZU Auto NNW Max.

 

FAQ – najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi o kalkulator OC PZU

 1. Na ile rat można podzielić płatność za polisę PZU?

  PZU oferuje rozłożenie płatności na 2,4, a nawet 12 rat. Trzeba liczyć się jednak ze zwyżką składki przy wyborze płatności na raty. Ostatnio została wprowadzona możliwość Abonamentu, w którym co miesiąc trzeba opłacać polisę. W Abonamencie można łączyć płatność za kilka polis w PZU np. za kilka samochodów i mieszkanie.
 2. Jakie jeszcze ubezpieczenia można wykupić w PZU?

  W PZU przy ubezpieczaniu samochodu można jeszcze wybrać wykluczenie szkody OC i AC, czyli tzw. ochronę zniżek. Do OC można także dokupić ubezpieczenie szyb i opon oraz ochronę prawną. Oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych PZU oferuje m.in. ubezpieczenia domów i mieszkań, Eko Energii, czyli np. paneli fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenia turystyczne. W PZU można kupić także NNW szkolne, PZU Na Wypadek Nowotworu, Plan na Zdrowie z opieką medyczną, a także ubezpieczenia na życie.
 3. Jak wygląda zgłoszenie szkody w PZU?

  PZU oferuje możliwość zgłoszenia szkody poprzez infolinię, numery 801 102 102, 22 566 55 55. Można także zgłosić szkodę przez formularz internetowy: https://zgloszenie.pzu.pl/#/ Wystarczy podać wszystkie niezbędne dane i otrzymasz potwierdzenie na mejla. W PZU przy zgłoszeniu szkód komunikacyjnych jest możliwość szybkiej wyceny na podstawie zdjęć uszkodzeń bez konieczności przyjazdu rzeczoznawcy. Przy mniejszych szkodach jest to wygodne i szybkie rozwiązanie.
 4. Jak sprawdzić sumę ubezpieczenia PZU?

  Sumę ubezpieczenia OC sprawdzisz np. w swojej umowie polisy komunikacyjnej.
 5. Jak naliczane są zniżki OC w PZU?

  Zasadniczo, każdy rok bez wypadku oznacza 10% zniżki przy zawieraniu kolejnej umowy OC. Po sześciu latach bezpiecznej jazdy można uzyskać zniżki w wysokości 60%. Każda szkoda powoduje jednak utratę 10% zniżek.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bernia
3 lat temu

Jaki związek z Ubezpieczeniem OC ma rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania..mowa o PZU..rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania kosztowała mnie podwyżkę polisy OC o 120 pln wyższą niż w 2020

scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.