biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Kalkulator OC PZU

PZU to jedno z najbardziej znanych polskich towarzystw ubezpieczeniowych. Firma oferuje polisy samochodowe, na życie, majątkowe, turystyczne i wiele innych. Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową, której zakres regulują przepisy prawa. Dlatego umowa o OC w PZU obejmuje takie same zdarzenia jak w każdym innym towarzystwie. Polisy OC różnią się wyłącznie ceną – u jednego ubezpieczyciela dostaje się to samo, co w innej firmie, tylko drożej lub taniej.

Żeby sprawdzić cenę OC w PZU, warto skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie internetowej towarzystwa. W formularzu trzeba wpisać dane samochodu (np. marka, model, rok rejestracji) i właściciela (imię i nazwisko, PESEL).

Właściciel pojazdu zainteresowany zakupem ubezpieczenia OC w PZU może wybrać pomiędzy trzema pakietami (S, M i L), z których każdy zawiera dodatkowe usługi. Ceny wszystkich wariantów wyświetlą się w kalkulatorze OC.

Pakiet ubezpieczeń OC/AC w PZU

PZU oferuje wiele pakietów ubezpieczeń OC/AC, do których można dobrać dodatkowe ochrony, np. Auto Opony, Auto Szyba. Rozszerzenia zapewniają kompleksową pomoc niemal w każdej niespodziewanej sytuacji na drodze.

Samo ubezpieczenie OC w PZU zawiera w cenie Zieloną Kartę i usługę Pomoc w Drodze. W ramach OC, PZU odpowiada za szkody wyrządzone osobom trzecim – pokrywa koszt naprawy samochodu i leczenia poszkodowanych w wypadku.

Polisa AC w PZU gwarantuje wypłatę pieniędzy za kradzież i naprawę auta. Dodatkowo można ją poszerzyć np. o organizację i pokrycie kosztów leczenia kierowcy i pasażerów w razie wypadku.

Jak działa kalkulator OC i AC w PZU?

Wiemy już, jakie pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych oferuje PZU. Sprawdźmy teraz, jak działa kalkulator OC i AC. Narzędzie składa się z trzech stron formularza. Na pierwszej stronie trzeba podać wszystkie podstawowe dane samochodu i właściciela.

Wśród pytań znajduje się zapytanie o to, czy właściciel samochodu prowadzi działalność gospodarczą. Dla niektórych może być to niezręczne, zwłaszcza kiedy ktoś chce kupić polisę OC dla samochodu prywatnego, którego nie będzie wykorzystywał w działalności.

Przechodząc dalej, wyświetlają się ceny trzech pakietów wraz z opisami, co zawierają. Interesujący nas wariant można wybrać od razu albo – klikając „Dostosuj pakiet do potrzeb” – dobrać dodatkowe usługi.

Jak kupić polisę OC i AC w PZU?

Po wybraniu najkorzystniejszego pakietu otworzy się kolejne okno, w którym trzeba będzie podać szczegółowe dane właściciela samochodu, pobrać OWU, zaakceptować kilka zgód i wybrać płatność: jednorazową lub ratalną. Później system przenosi do strony płatności. Za polisę OC/AC w PZU można zapłacić przelewem online albo kartą kredytową.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bernia
1 rok temu

Jaki związek z Ubezpieczeniem OC ma rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania..mowa o PZU..rezygnacja z ubezpieczenia mieszkania kosztowała mnie podwyżkę polisy OC o 120 pln wyższą niż w 2020

scrolldown
530 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

70%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200

Agentów w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.