biuro@najtaniejuagenta.pl (22) 270 00 00

Aviva (obecnie Allianz)

Uwaga! Od 2 lipca AvivaAllianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Kalkulator OC Aviva

Aviva jest jednym z największych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie. Działa w 16 krajach Europy i Azji oraz w Kanadzie i obsługuje 34 mln klientów. W Polsce Aviva pojawiała się w latach 90. XX w. i początkowo funkcjonowała jako Commercial Union. Aviva sprzedaje różnego rodzaje produkty majątkowe i ubezpieczeniowe, w tym rozbudowane polisy komunikacyjne.

W celu poznania wysokości składki OC albo pakietu ubezpieczeń OC+AC najłatwiej jest skorzystać z dostępnego na stronie Avivy kalkulatora OC. Z kalkulatora mogą skorzystać kierowcy, którzy mają konto w MojaAviva albo niezalogowane osoby.

Posiadacze konta w MojaAviva otrzymają 5% rabatu, jeżeli po kalkulacji zdecydują się wykupić polisę OC. Jednak rekomendujemy sprawdzenie cen także u innych ubezpieczycieli, ponieważ może się okazać, że ich oferty będą dużo korzystniejsze cenowo.

Pakiet ubezpieczeń OC/AC w Avivie

Po wypełnieniu formularza kalkulatora OC w Avivie otrzymujemy propozycję pakietu, którą możemy dopasować do potrzeb.

Kalkulator OC Aviva

Nie widać tego na screenie, ale poniżej znajduje się informacja, że pakiet zawiera podstawowe Assistance (holowanie i samochód zastępczy), ale za dopłatą można je poszerzyć oraz możliwość skorzystania z zajęć doszkalających w Szkole Bezpiecznej Jazdy Avivy.

Za dopłatą można dobrać: ochronę szyb (96 zł), NNW dla kierowcy i pasażerów (36 zł), ochronę prawną (20 zł) i dodatkową ochronę opon (4 zł).

Jak działa kalkulator OC i AC w Aviva?

Na wstępie Aviva prosi, żeby przygotować dowód osobisty i dowód rejestracyjny samochodu. Pierwsza strona dotyczy pojazdu – trzeba podać markę, model, rok produkcji, przebieg i miejsce, w którym samochód będzie parkowany (garaż, ulica, parking itd.). Na kolejnej stronie należy wprowadzić dane właściciela: imię i nazwisko, PESEL, konieczne jest też podanie nr telefonu i e-maila.

Po wypełnieniu formularza system przeniesie do kalkulacji. Tam będzie można ewentualnie dobrać dodatkowe polisy i wybrać formę płatności: jednorazową albo rozłożoną na dwie raty. W kolejnym oknie trzeba już podać dane do umowy o polisę OC: nr rejestracyjny i VIN, adres do korespondencji. Na tym etapie (klikając „Zmień”) można jeszcze skorygować dane pojazdu, dobrać ewentualne polisy itd.

Jak kupić polisę OC i AC w Aviva?

Kupno polisy OC można sfinalizować, nie odchodząc od komputera. Wystarczy, żeby do końca wypełnić kalkulator OC. Po wpisaniu danych do ubezpieczenia i zaakceptowaniu paru zgód pojawi się okno podsumowania. Tutaj można pobrać OWU, rekomendujemy zapoznać się z tym dokumentem. Pozostaje jeszcze zapłacenie za OC i oczekiwanie na polisę, która przyjdzie na e-maila oraz będzie dostępna na koncie w serwisie MojaAviva.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
scrolldown
760 000

Kierowców kupiło tanie OC/AC w naszej porównywarce.

77%

Użytkowników porównywarki znajduje tańsze OC/AC dzięki porównaniu cen.

200+

Doradców w razie pytań, czeka na Ciebie pod telefonem.