Średnie ceny OC w Warszawie – za ile możesz kupić?

Ubezpieczenie OC w Warszawie

Konieczność posiadania ubezpieczenia OC normuje w naszym kraju ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Dzięki temu zakres polisy OC w każdym towarzystwie jest taki sam. Firmy ubezpieczeniowe mogą jednak ustalać ceny obowiązkowego ubezpieczenia samodzielnie. Cenę ubezpieczenia wyliczają w oparciu o ryzyko ubezpieczeniowe posiadacza auta oraz pojazdu. Obowiązują oczywiście ogólnie przyjęte składniki, mające wpływ na składkę obowiązkowej polisy, a jednym z nich jest miejscowość posiadacza auta. Rozbieżność w cenach między poszczególnymi miejscowościami mogą być bardzo duże. Ponadto, nawet polisa OC w Warszawie może mieć bardzo zróżnicowane ceny. Sama marka pojazdu może podnieść lub obniżyć cenę ubezpieczenia OC w Warszawie o przeszło 100 zł.

Tanie OC w Warszawie – za ile można znaleźć?

Oprócz miejsca zamieszkania, duże znaczenie dla ubezpieczyciela ma marka samochodu. Jak dużo kosztuje zatem obowiązkowe ubezpieczenie w Warszawie? Prześledziliśmy, jak kształtują się ceny ubezpieczenia OC dla kilku marek samochodów pojazdów w Warszawie.

  • Audi – 484 zł
  • BMW – 480 zł
  • Fiat – 427 zł
  • Ford – 469 zł
  • Opel – 484 zł
  • Renault – 451 zł
  • Skoda – 431 zł
  • Toyota – 400 zł
  • Volkswagen – 431 zł

Oczywiście to jedynie przykładowe oferty. Posiadacz pojazdu ma możliwość znaleźć ubezpieczenie OC w Warszawie znacznie taniej. Warto nie kupować polisy od losowego towarzystwa, bez skonfrontowania jej z ofertami innych towarzystw. Jeden ubezpieczyciel może zaoferować polisę OC w Warszawie za cenę nawet dwa razy wyższą niż pozostałe towarzystwa. W znalezieniu najtańszej polisy OC w Warszawie pomoże kalkulator ubezpieczeń OC/AC. Zaledwie w kilka chwil obliczy on cenę w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Co z ubezpieczeniem AC?

Ubezpieczenie AC jest dodatkowe, a jego zakres może być modyfikowany do oczekiwań kierowcy. Ważne, aby w przeciwieństwie do polisy OC, kierować się w tym przypadku świadczeniami. Wysokość składki ubezpieczenia AC powinna mieć drugorzędne znaczenie. Oczywiście właściwa jakość i niewygórowana cena polisy nie muszą się wykluczać. Aby wybrać optymalny zakres ochrony w atrakcyjnej cenie, także warto użyć kalkulatora ubezpieczeń OC/AC. Już w parę minut otrzymasz zestawienie zarówno cen, jak i uwzględnionych świadczeń.

[Głosów: 14 Średnia: 3.9]